23.05.2019 26
Україна без людей. Міграція українців з країни

На сьогодні активною позицією українців став виїзд з рідної країни в пошуках кращого життя. Статистика демонструє, що на роботу закордон поїхало близько десяти мільйонів громадян України, хоча точна цифра не відома вона може бути набагато більшою. З кожним роком ця цифра збільшується.

Передумови та загальна характеристика

Високий природний приріст в наслідок прогресу вітчизняної медицини та поступове вивільнення робочої сили у сільському господарстві призвело до того, що румунське населення Закарпаття раніше інших груп населення в пострадянський час почало займатися «заробітчанством».

Ряд  регіонів України,а саме найбільш аграрна Західна Україна, слугували за робочу силу в радянський час. Після розпаду СРСР економіка України була занурена в період інтенсивної деіндустріалізації, але відрізнявся цей період від інших країн тим що, він не мав постіндустріального характеру. В 90-х Україну охопила хвиля безробіття, саме це дало потужний поштовх трудової еміграції закордон. В першу чергу с країни виїздило населення, яке проживало в маленьких містах та селах. На той чай найменш активно перетинало кордон задля заробітків населення центральних та східних областей (Дніпровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська та інші).

Через те, що українці нелегально проникали в Росію та на Захід, а тому часто ставали жертвами чорного ринку: торгівлі людьми, наркоторгівлі та секс-туризму. За даними Українського центру соціальних досліджень більшість громадян України працювали в таких сферах  як: сільське господарство, будівництво, домашнє господарство.

Специфіка чоловічої та жіночої міграції

За даними заступника міністра соціальної політики Л. Дроздової в 2013 році середня заробітна плата «заробітчана»  в місяць складала 930 доларів США, коли в Україні на той час 380.

Щодо специфіки роботи стосовно статі, спостерігаються відмінності в направленнях зовнішніх трудових міграцій чоловіків та жінок. Більший попит на жінок відбувався в Японії, Турції, Греції та Італії, а на чоловіків в Португалію, Чехію та Росію.

 

Для чоловіків  передбачалася діяльність заснована на фізичній праці, стосовно жінок це легка та харчова промисловість.

Масовий від’їзд  жінок на заробітки провів д таких національних проблем як:

  • масове сирітство дітей мігрантів;
  • самогубство серед молоді;
  • наркоманія та алкоголізм серед неповнолітніх.

Причиною цих проблем вважається відсутність контролю та піклування батьків. Також варто згадати , що від’їзд батьків з домівки призводить до того , що підлітки піддаються маніпуляціям зі сторони злочинних банд, які виманюють у дітей гроші, втягуючи в азартні ігри та жебрацтво.

 В Україні немає точних даних про кількість українських мігрантів. До того в рік подвійних виборів демонструвати реальну кількість мігрантів не вигідно, так як цими голосами з легкістю могли зманіпулювати на виборах.

За даними ООН, Україна знаходиться на восьмому місці серед країн з найбільшою кількістю емігрантів. До того ж кількість українців за кордоном не припиняю зростати , в 2017 році кількість досягла  5,9 мільйонів осіб, що від загального населення складає 13,9 %.

Також мільйони українців зрідка відвідують рідну країну, але відправляючи гроші рідним , тим самим підтримують курс національної валюти. За даними Державного комітету статистики, 71% українських трудових мігрантів головною причиною міграції називають низьку заробітку плату в Україні.

 

 

Поделиться